Nové tahače pro ESA logistika - ekonomické a ekologické

5.9.2014

ESA logistika nově zařadila do své kolony nákladních vozidel dva tahače Scania G 490. Obě vozidla samozřejmě splňují emisní třídu Euro 6, ale jejich další parametry jsou již méně obvyklé.

Tyto nové návěsové tahače jsou určeny pro klienty ESA zabývající se výrobou stavebnin s předpokladem vysoké váhy nákladu. Zejména při převozech mezi výrobními závody je faktor převezeného objemu jednou soupravou a tím i váhy nákladu důležitý a může dosahovat až 28 tun, což znamená, že se váha celé soupravy může blížit 48 tunám. (Nově souprava může naložit až o pět palet stavebního materiálu více oproti běžné soupravě.)

Tahače umožňující převážet takové náklady jsou opatřeny třemi nápravami (6x2), kdy prostřední náprava umožňuje natáčení a zvednutí ( šetření pneu při nižší zátěži a menší poloměr zatáčení) a poslední náprava je hnací. S motorem o objemu 12,7 litru a výkonem 490 koní si s uvažovanou hmotností nákladu "dobře poradí", tj. jízdní vlastnosti jsou shodné s běžnými soupravami.
Soupravy, které lze zatížit až do uvedené hmotnosti, umožňují snížit počet potřebných přeprav - lépe využít nákladový prostor. Tím se sníží objem emisí (i s přihlédnutím k uvedené třídě EURO 6 ) na jednu tunu nákladu včetně všech dalších aspektů souvisejících s dopravní zátěží našich silnic a dálnic.
Větší bezpečnost zajišťuje použití retardérů, jimiž jsou vozidla vybavena a také zvýšená kabina Highline umožňující kvalitní odpočinek až dvěma řidičům současně.


     Mapa webu      RSS kanál      XML Sitemap     

Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019