To nejtěžší co ESA přepravovala v roce 2017

21.2.2018

To nejtěžší co ESA přepravovala v roce 2017 Stator generátoru el. proudu pro elektrárnu Turów - 330 tun

Výroba statoru pro tepelnou elektrárnu v polském Turów začala na jaře 2016. Vyráběla jej společnost Mitsubishi Hitachi Power System v Japonsku. Výroba byla dokončena na jaře 2017, tj. po roce. Zde začalo putování statoru z Japonska dva měsíce po moři. V červnu 2017 dorazil stator do přístavu Gdyně a v srpnu byl do Gdyně dopraven i další díl - rotor pro kompletaci celého generátoru.

Stator spolu s přepravním obalem vážil 330 tun a byl naložen na speciální železniční vagón "Schnabel", uchycen a zde začala jeho cesta po železnici. Z Gdyně do Turów může cesta po železnici trvat cca 1 den, ale celá souprava se musela pohybovat pomalu a být pod neustálou kontrolou a tak doprava zabrala dnů osm.

Je třeba si uvědomit, že zhruba rok před doručením statoru do přístavu začalo plánování našich kolegů z ESA PL. Jakou cestu a jaký druh dopravy využít? Zvítězily zkušenosti z předchozích přeprav pro elektrárnu Kozienice a byla vybrána železnice. Vše se podařilo, stator dorazil bez poškození a dle časového harmonogramu na místo určení.

Projektová logistika v ESA má za sebou již několik let poskytování služeb různým zákazníkům a naše služby vždy splnily očekávání, stejně tak to bylo i v tomto případě. Těšíme se do budoucna na další i težší výzvy.


     Mapa webu      RSS kanál      XML Sitemap     

Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019