Charitativní fond

" Je mnohem krásnější dávat, než dostávat, zejména pokud dáváte těm, kteří Váš zájem a pomoc opravdu potřebují. "

 

Proč vznikl Charitativní Fond Zaměstnanců společnosti ESA s.r.o. ?

Několik zaměstnanců ESA se v roce 2005 rozhodlo sdružovat pravidelně ze svých výplat  prostředky, pomocí kterých pak  pomáhají těm, kteří to potřebují. Fond byl založen za účelem sdružovat lidi, kterým není lhostejný osud jiných a společně  pomáhat lidem v nouzi. Postupem času se Charitativní fond zaměstnanců ESA s.r.o. rozrostl a dnes (2017) čítá téměř sto zaměstnanců a stále se rozšiřuje.

Jaké má Charitativní Fond Zaměstnanců ESA ambice ?

Být nablízku těm, co to potřebují, snažit se co možná nejvíce usnadnit život těm, kteří ho vůbec nemají lehký. Ověřili jsme si, že i bezvýznamná stokoruna může pomoci, když se setká s dalšími u konkrétního člověka, který potřebuje pomoc.

Komu již Charitativní Fond pomohl ?

2018

Ohlédněte se s námi za rokem 2018 a podívejte se, kde jsme mohli díky CHFZ ESA pomoci a co je v CHFZ ESA nového.

Martin Karnolt, který byl doposud člen Výkonného výboru CHFZ ESA a zakládající člen fondu, byl zvolen v roce 2018 prezidentem CHFZ ESA.

 

 

 

 Nadace Truck Help  

- podporuje rodiny, které přišli o rodiče – řidiče z povolání během výkonu práce. Přispěli jsme částkou 50 000 Kč.

 

Šimon Tomáš Plachý

- měsíční příspěvek 7000 Kč pro syna Tomáše Plachého, který zahynul při výkonu povolání.

 

Matyáš Řepa

- měsíční příspěvek 2000 Kč Matyáši Řepovi, který se narodil s vrozenou srdeční vadou.

 

Vánoční dárky pro handikepované děti z neúplných rodin

- příspěvěk ve výši 10 000 Kč na nákup vánočních dárků dle doporučení sociálních pracovníků. Jedná se o děti, jejichž životní situace je stížená navíc ekonomickým postavením rodiny.    

 

Naslouchátka EVOKE E F2 220 pro Adélku Jiříkovskou

Adélka (10 let) žije s maminkou a sestrou, které mají stejné sluchové postižení. U Adélky je nezbytná korekce sluchové vady pomocí sluchadel. Cena za pořízení nových sluchadel 2x EVOKE E F2 220 je 30 000 Kč. Zdravotní pojišťovna hradí pouze 50 % z ceny kompenzačních pomůcek, tj.15 000 Kč. Charitativní Fond Zaměstnanců ESA přispěl částkou 15 000 Kč na pořízení nových sluchadel.

 

Záchranná služba Asociace samaritánů České republiky

- příspěvek 10 000 Kč na pořízení elektronického automatického přístroje pro nepřímou masáž srdce– resuscitačního zařízení.

 

 

2017

6.12.2017 Členové Charitativního Fondu Zaměstnanců ESA předali vánoční dárky handicapovaným dětem dle doporučení sociálních pracovníků. Jedná se o děti, jejichž životní situace je stížená navíc ekonomickým postavením rodiny a pod stromečkem naleznou vedle dárku od ESA jen málo dalších. Jsme rádi, že toto můžeme učinit, neboť tímto darem budou i naše vánoční svátky o mnoho bohatší a hřejivější. Jeden příběh za všechny: Adélka s Lucinkou jsou hluchoněmé a žijí pouze s maminkou, která je bohužel stejně postižená. Jejich velké vánoční přání byl tygřík, možná nečekali tak velkého, ale doufáme, že o to větší bude jejich radost. Přejeme jim i Vám krásné vánoce za Charitativní fond zaměstnanců ESA.
 


 

8/2017 Letní tábor Tomášov děkuje za sponzorský dar panu Romanu Pekrtovi a firmě ESA logistika: http://tabor.rs-tomasov.cz/

 

 

 

 

 

Příspěvek pro Matyáše Řepu - jednorázová finanční částka 20 000 Kč + měsíční plnění 03/2017-03/2018 á 2000 Kč

 Matyášek Řepa se narodil císařským řezem 7.10.2016 v kladenské nemocnici jako naprosto zdravé miminko s mírami 3648 g a 50 cm. Absolutně nic nenasvědčovalo tomu, že jeho zdravotní stav se změní doslova v boj o život. Bohužel po dvou dnech se jeho zdravotní stav začal rapidně zhoršovat a Matyáškovi byl diagnostikován syndrom hypoplastického levého srdce s nedomykavostí trojcípé a aortální chlopně. První operaci Matyášek podstoupil již v 5 dnech, tj. 12.10. 2016. Nevyhnulo se mu spoustu komplikací, podstoupil  4 reoperace, během nichž mu selhaly ledviny a musel být připojen na dialýzu, byl 40 dní připojený na dýchacím přístroji a několikrát ho přepojovali na mimotělní oběh. Matyášek svedl boj o svůj život, a i když nebude nikdy stoprocentně zdravý a čekají ho minimálně 2 katetrizace a jedna operace, všichni jsou šťastní a vděční za jeho úsměvy, kterými je každý den obdarovává.

 
 

 

Nadace Truck Help – Poskytli jsme dar ve výši 50 000 Kč.

 

 

 

 

 

2016

Dárky pod stromeček  pro handicapované děti - Každé dítě si přeje prožít krásné vánoční svátky a bohatou nadílku pod stromeček, obzvlášť handicapované děti si zaslouží najít pod stromečkem dárky, které jim alespoň na chvíli vykouzlí úsměv na tváři.  Charitativní fond nakoupil vánoční dárky v celkové hodnotě 9176 Kč.

 

  

  

2015

Podívejte se s námi, komu jsme v roce 2015 pomohli alespoň trochu ulehčit těžkou životní situaci…

Šimon Tomáš Plachý – Příspěvek pro syna Tomáše Plachého, který zahynul při výkonu povolání, činil 3 500 Kč měsíčně po celý rok 2015. ESA přispívala také v průběhu celého roku 2014 a 2015 3 500 Kč měsíčně. Po kladných reakcích členů Charitativního fondu přispívání pokračuje i v roce 2016.

Kačenka Podrázská – Kačenka se narodila v termínu jako zdravé dítě. Až postupem času se zjišťovalo opoždění ve vývoji jak psychickém tak motorickém. Přispěli jsme jednorázovou částkou 5 000 Kč na podporu při rehabilitaci KLIMTERAPY, které Kačenka také díky nám bude moci absolvovat.

Slunce pro všechny – Charitativní fond zaměstnanců ESA také pravidelně každý rok přispívá nadaci Slunce pro všechny, která se stará děti a dospělé se speciálními potřebami. Přispěli jsme jednorázovou částkou 4 000 Kč.

Nadace Truck Help – podporuje rodiny, které přišli o tatínka – řidiče z povolání během výkonu práce. Náš příspěvek byl použit na zajištění letního pobytu v Itálii pro maminky s dětmi. Přispěli jsme částkou 20 000 Kč.

Zosia potřebovala naši pomoc… Zosia Kwaśniak je dcerou pracovníka skladu ESA v polské Ostrolece. Narodila se jako nedonošená v únoru 2015 jako jedno z dvojčat, bohužel ona ani její bratr Antos nebyli schopni sami dýchat. Její bratr na tom však byl o něco lépe,a tak mohl přejít do domácího léčení. Zosie ale musela zůstat v nemocnici dlouhé měsíce, měla smůlu, dostala infekce poté se objevilo mnoho jiných problémů spojených s ledvinami, zápal plic prodělala šestkrát, musela dostat několik transfuzí krve, následně se projevily také neurologické problémy. Navzdory těmto těžkostem je však velmi statečná a díky tomu, že je její dýchání podporováno speciálním zařízením, může zůstat v doma s rodinou. Považujeme za zázrak, že se nám podařilo nashromáždit peníze na potřebné vybavení a mohli jsme jí pomoci umožnit být v domácím prostředí, protože neexistuje žádné místo jako domov.

2014

I v roce 2014 jsme se rozhodli podpořit nadaci Truck HELP na sportovní, kulturní, zájmové a rekreační činnosti  dětí, jejichž rodič/e přišli o život při dopravní nehodě během výkonu svého povolání … tentokrát 10.000 Kč.

2013

Paní Marie Pilná požádala v roce 2013 CHF společnosti ESA s.ro., zda bychom ji mohli finančně pomoci s proplacením injekcí, které jsou nezbytností pro její vážně poškozený zrak. Paní Marii jsme proplatili 3 injekce v částce 4.200 Kč.

2012

V roce 2012 jsme začali podporovat nadaci Truck HELP, která podporuje rodiny, zejména děti, jejichž jeden z rodičů zahynul při výkonu povolání profesionálního řidiče kamionu nebo autobusu. V tomto roce jsme přispěli částkou 12.000 Kč.
Pan Vít Váňa nutně potřeboval v létě 2012 zakoupit  mechanický vozíček, proto jsme mu poskytli příspěvek 7.500 Kč.
Speciální ZŠ se na podzim 2012 obrátila na CHF společnosti ESA s.r.o., zda bychom ji pomohli zajistit magnetickou stavebnici a plošinu do keramické dílny v celkové hodnotě 14.963 Kč, což by žákům pomohlo při vzdělávání. Díky členům CHF jsme mohli tyto žádosti splnit. 

Už je tomu více než rok, kdy se koncem roku 2012 stala tragická dopravní nehoda, při které zahynul během výkonu svého povolání náš kolega Tomáš Plachý. Bezprostředně po události jsme se rozhodli, že budeme podporovat jeho tehdy šestiměsíčního syna Šimona pravidelnou částkou 3 500 Kč měsíčně.  Dnes je Šimonovi 19 měsíců. Držíme mu palce a budeme ho podporovat i nadále. V prosinci 2014 jsme obdrželi dopis s poděkováním za podporu a pomoc v této těžké životní situaci od rodičů Tomáše Plachého a slečny Beranové, maminky Šimona, součástí dopisu byla také tato fotka…

2011

V roce 2011 jsme doposud přispěli celkovou částkou 76 000 Kč.

Šimonovi, který je upoután na invalidním vozíku jsme přispěli částkou 10000Kč na speciální rehabilitaci /náš příspěvek byl jen částí potřebných 50 000Kč/.
Péťovi a stejně tak Adélce  jsme každému  přidali 11000Kč na speciální bezdrátová sluchátka pro nedoslýchavé. 
Částkou 31000 Kč jsme přispěli na sociální automobil.
ZŠ a SŠ Slunce ze Stochova jsme poskytli dar ve výši 13000Kč na nákup sedacích vaků - pomůcky pro handicapované žáky.

Poděkování Petrovy rodiny:

Vážený pane generální řediteli,
rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za finanční dar ve výši 11 tisíc korun, který Vaše nadace věnovala našemu synovi Petrovi.
Dar bude použit na zakoupení kompenzační pomůcky bezdrátového radiového systému FM SCOLA, který našemu synovi umožní ještě lepší možnost při jeho vzdělávání.
Vaší pomoci si velice vážíme.

2010


V listopadu 2010 rozhodla komise CHF o poskytnutí pomoci postiženému Jaroslavu Vrúbalovi. Jaroslav utrpěl roce 2006 těžký úraz, po kterém zůstal ochrnutý na invalidním vozíku. Nedokáže se postavit, tělo má  "mrtvé" až po prsa, ochrnuly mu i prsty na rukou. Nedokáže ani uchopit do rukou lžíci, aby se najedl. Bez cizí pomoci se nedostane ani do koupelny či na WC.
Jaroslavovi jsme zajistili skládací kovovou konstrukci, která slouží k nájezdu na invalidním vozíku do auta.
 

Dne 10.12. 2010 jsme v sídle společnosti ESA s.r.o. předali paní Mgr. Teimerové pro handicapované děti vánoční dárky, o které napsali Ježíškovi. Všem dětem jsme splnili jejich pohádkový sen.
Bylo to pro všechny velmi emotivní, protože každý  předával dárek a paní Mgr. Teimerová vysvětlovala, pro které z dětí to je a jak je postiženo. Byly to velmi krásné Vánoce.
Petr - 13 let  – fotoaparát
Jan – 5 let - Lego city
Lucinka – 8 let – koloběžka – těžká sluchová vada
David – 12 let - digitální fotorámeček – Downův syndrom
Adélka – 2,5 roku – dětská kuchyňka a Lego - těžká sluchová voda
Zdeněk – 14 let – hra Česko, Evropa, Svět - autista
Eva –  9 let - mobilní telefon pro zrakově postižené
Veronika – 12 let- mobilní telefon pro zrakově postižené

2009

Poděkování za finanční pomoc v nouzi, 13. 2. 2009
 

Dne 18.1. 2009 nám byla odcizena částka 10.000 Kč, které jsme měli na zaplacení uhlí, jídla a léků pro Marka Kryžana, Tuto krádež jsme hned oznámili na policii, která toto řeší. Zůstali jsme tak bez prostředků a vy jste nám příspěvkem na uhlí moc pomohli. Touto cestou vám chceme poděkovat za pochopení a vstřícnost v této naší nelehké situaci.
Děkuji Jana Jirásková ( opatrovnice)

V dubnu  2009 jsme zakoupili Vaškovi Launovi (3,5 roku) nastavitelnou  židli. Vašík trpí neurofibromatózou a nerovnoměrným opožděným psychomotorickým vývojem. Je velice živý chlapec se snadno odklonitelnou, krátce udržitelnou pozorností. Na činnost se soustředí buď při silné vnitřní motivaci nebo pomocí cílených aktivit spojených s jemným omezením hybnosti snižujícím vliv jeho vlastních rušivých motorických impulsů. Jedním z těchto pomocných opatření je fixace u pracovního stolku v tzv. Z-židličce. Vzhledem k tomu, že koupě  této speciální pomůcky byla pro rodinu finančně náročná, schválila komise našeho fondu zajištění této židle.

V listopadu 2009 jsme Románkovi Maškovi(10 let), u kterého byla v květnu 2009 diagnostikována Diabetes Mellitus 1. typu (cukrovka), zajistili inzulinové pero s jehličkami. Ihned po zjištění nemoci byl Románek hospitalizován na dětském oddělení nemocnice. Celý měsíc se o něho staral tým lékařů a sester, kteří ho učili s touto nemocí žít. V současné době si Románek musí aplikovat inzulin 5x denně, z čehož jednu aplikaci provádí v době školního vyučování. Zdravotní pojišťovna vychází z limitovaného počtu 10 aplikací jednou jehlou, avšak která je již po 4 až 6 aplikacích tupá a ohnutá. Tím je aplikace inzulinu pro Romana bolestivá a velice nepříjemná.

V prosinci 2009 jsme Kačce (17 let), která je více než 2 roky vážně nemocná, zakoupili elektronický vzduchový čistič Trion. Kačka trpí nemocí, která se nazývá Wegnerova granulomatóza, a která postihuje cévy vnitřních orgánů  (plic a ledvin) a také kůže a kloubů. Léčba je velmi komplikovaná a tak Kačka pravidelně a často navštěvuje nemocniční oddělení, kde posilují její imunitu, která je vlivem léčby velmi oslabena. Kačka je díky tomuto přístroji Trionchráněna alespoň v domácím prostředí před prachem a různými roztoči a plísněmi.

2008

V říjnu 2008 jsme zaplatili hospitalizaci  Elizabeth (5,5 let), která má vrozenou vývojovou vadu - meningomyelokélu, tj. rozštěp páteře. Jejímž důsledkem trpí opakovanými záněty močových cest, které mohou být Elčinému zdravotnímu stavu nebezpečné a je nutné léčit je pod plným lékařským dozorem. Elinka má 3 sourozence a rodinná finanční situace není  jednoduchá,  proto se fond ESA rozhodl o zaplacení nákladů za hospitalizaci.

2007


  V únoru 2007 jsme zakoupili speciální židličku pro desetiletou Anetku Kopeckou. Anetka je postižena psychomotorickou retardací, DMO. Toto postižení představuje neměnnou poruchu hybnosti a postury, která u těžších forem znamená nutnost zajištění polohy dítěte pomocí speciálních stojanů, židlí a polohovacích vaků. Zdravotní pojišťovna bohužel zamítla požadavek na koupi speciální židle, proto se náš fond rozhodl Anetce pomoci sám.
 
 
Na začátku května 2007 jsme pořídili 8-letému Radkovi Hlízovi speciální vozík, bez kterého se téměř neobejde. Radek má těžkou psychomotorickou retardaci, DMO. Díky novému vozíku se Radek dostane denně ven, může pravidelně navštěvovat speciální školu Korálek v Kladně a celkově se zlepší dostupnost dalších aktivit, které Radkovi pomáhají.
Podobně postižených dětí jako je Radek, je ve speciální škole Korálek mnohem víc, proto náš charitativní fond bude i dál se školou úzce spolupracovat a pomáhat.

 2006

Od února 2006 jsme začali pomáhat rodině Štěpankových s dcerou Petruškou. Petruška byla v půl roce očkována proti černému kašli. Toto očkování jí ale způsobilo těžkou mozkovou disfunkci. Dnes je Petrušce 10 let a je těžce mentálně a tělesně postižená. Petruška vyžaduje celodenní péči. Do nedávné doby jí bylo velkou pomocí, že k ní každý den docházela zdravotní sestra z agentury domácí péče. Od ledna byly vyhlášeny změny související se situací ve zdravotnictví a dětským lékařům omezily zdravotní pojišťovny paušál, ze kterého se hradila zmiňovaná domácí péče. Ke Štěpánkům tedy dochází zdravotní sestra již jen na jednu hodinu denně ve všední den, což samozřejmě nestačí. Charitativní Fond se rozhodl začlenit tuto rodinu do své pomoci a bude přispívat na docházku zdravotní sestry do doby, než toto opět začne hradit pojišťovna.

V březnu 2006 jsme zakoupili servírovací stolek pro Verunku, která ve svých 18-ti letech byla vážně zraněna při dopravní nehodě. Následkem této nehody bylo, že Verunka strávila rok v komatu. Po probuzení nastaly další komplikace, které trvaly také téměř rok a znemožnily tak včas začít s rehabilitací. V současné době má za sebou rehabilitační pobyt v Kladrubech, ale bohužel stále nechodí a její celková pohyblivost není ještě v pořádku a je závislá na druhé osobě. Verunka potřebuje pro své každodenní fungování servírovací stolek s polohovací deskou, který není placen zdravotní pojišťovnou. Jsme moc rádi, že jsme mohli alespoň v něčem Verunce pomoci, když k ní byl osud tak krutý.

 2005


Díky příspěvkům svých členů přispívá CHF od května 2005 ochrnuté Renatě na osobního asistenta. Renata je ochrnuta od malička a bez osobního asistenta se neobejde. Státní instituce pro ni mají pouze jedinou alternativu - Ústav. Díky CHF může Renata žít "téměř" samostatně ve vlastním bytě s pomocí osobního asistenta.  

 


V září 2005 jsem koupili invalidní vozík Jirkovi, který žije v Ústavu sociální péče ve Štenberku. Jirka je silně mentálně a tělesně postižený. Díky vozíku se dostane ven na čerstvý vzduch, což pro něj v minulosti bylo nemyslitelné. 

 

V prosinci 2005 jsme poslali paní Pekárkovou, která žije sama se 4letou dcerou, která prodělala dětskou pohybovou obrnu (nemluví a pouze leží) do Ostravy na Bobatovu terapii, která pomáhá ke zlepšení pohyblivosti. Samotnou terapii sice hradí pojišťovna, ale maminka se tam díky své tíživé finanční situaci samoživitelky neměla jak dostat a z čeho platit pobyt. Díky nám se paní Pekárková naučila cvičit terapii, která pomáhá její ochrnuté dceři. 


     Mapa webu      RSS kanál      XML Sitemap     

Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019